JANUÁR V GALÉRII UMELCOV SPIŠA 

 

Galéria umelcov Spiša – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja odštartuje nový rok 2022 kvalitnými výstavnými produkciami, ktoré z dôvodu lock-u na konci starého roka neboli sprístupnené pre verejnosť: medzinárodný projekt Krížom krážom, profilová výstava autorky Ivany Slávikovej: Ponáranie / Vynáranie a jubilejná profilová výstava sochára Štefana Kubíka: Sochy – Kresby. Dve stále expozície Jozef Hanula a Terra Gothica prešli malými úpravami a ponúkajú interaktívnu stanicu, či slide-show zo zbierky. V januárovom programe ponúkame verejnosti už 10. ročník populárnych dielní Ženy On Line, ako aj Nedeľný kreatívny ateliér – "tvorivky" pre celú rodinu.

 

Galéria bude pre verejnosť otvorená v obmedzenom režime do 9. 1. 2022, štandardné otváracie hodiny plánujeme od 10. 1. 2022. O prípadných zmenách otváracích hodín a nastaveniach v rámci Kovid automatu budeme včas informovať prostredníctvom web stránky www.gus.sk a na sociálnych sieťach.

 

Vzhľadom k opatreniam v pandemickej situácii galéria pripravila na webe aktuálne výstavy vo formáte 3D a dielne formou inštruktážnych videí. 

 

 

AKTUÁLNE VÝSTAVY – do 27. 3. 2022

3D prehliadky výstav


ŠTEFAN KUBÍK: SOCHY – KRESBY: Výstava k nedožitým 80. narodeninám sochára, ktorý pochádza zo Spiša. Sochy a kresby sú z pozostalosti autora a zo zbierky galérie. Cyklus výstav Profily. Kurátorky: Ľuba Belohradská a Klára Kubíková – in memoriam.

 

KRÍŽOM KRÁŽOM: Putovanie cez zbierku galérie v hľadaní kríža ako znaku a symbolu, v širokom časovom spektre od začiatku 20. storočia po súčasnosť. 27 autorov zo zbierky v dialógu so 4-mi zahraničnými umelcami (CZ, ES, PL, PT). Cyklus výstav Zbierka v dialógu. Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

 

IVANA SLÁVIKOVÁ: PONÁRANIE / VYNÁRANIE: Výstava je poetickým imerzným zážitkom, ktorý prepája minulosť s prítomnosťou, hľadajúc diferentné roviny osobného prežívania. Autorka cez skúsenosť limitov vlastného tela umožňuje nachádzať nové prístupy v umení. Cyklus výstav Profily. Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

 

 

PROGRAMOVÁ PONUKA PRE VEREJNOSŤ

Aj vo formáte online

 

❶ Program pre rodiny s deťmi Nedeľný kreatívny ateliér: Dino stopa pripravujeme na nedeľu, 16. 1. v čase 13.00 – 15.30. Tvorba sadrového odliatku dinosaura do plastelíny, pod vedením galerijnej pedagogičky Anny Timkovej. Vstupné: 3 € / osoba.

 

V piatok, 21. 1. v čase 16.00 – 19.00, odštartujeme už 10. ročník obľúbeného výtvarného workshopu určeného pre znevýhodnené skupiny Ženy On Line 10 / Florálna výšivka. Tvorba plnej výšivky z farebných bavlniek a korálikov, pod lektorským vedením galerijnej edukátorky Kamily Pacekovej. Vstupné: 4 € / osoba. 

 

 

_________________________________ 

NA STIAHNUTIE ->  PROGRAM 

NA STIAHNUTIE -> TLAČOVÁ SPRÁVA

 

 

 

NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz