DEŇ ZEME / DIELO DAROVANIE ZEME

DEŇ ZEME / DIELO DAROVANIE ZEME

O PROJEKTE

Galéria OnLine: nový formát "karanténnej" komunikácie prináša informácie, pre-linky a prekliky na naše videá, fotogalérie o zbierke, umelcoch, výstavách, vybraných dielach, a môžete aj doma tvoriť - prinášame rôzne dielne on-line "naživo" s postupmi a návodmi nielen pre deti. Ponúkame Vám dielne, programy, bez časového obmedzenia, s konkrétnym dátumom štartu: takto sa môžete on-line vrátiť k obľúbenému programu, ktorého koncový dátum - 30. 6. 2020 je pre nás optimistickou vyhliadkou pre možný návrat do normálneho života! 

 

Štartujeme: STREDA, 22. 4. 2020 

Dnes je DEŇ ZEME (22. 4.), ktorý si pripomíname aj preto, aby sme si raz do roka (ak už nie častejšie) pripomenuli svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované...DEŇ ZEME venujeme dielu Miroslava Brooša - "Darovanie zeme", ktoré v rámci cyklu projektov "Prenášanie zeme" realizuje od r. 1989. Miroslav Brooš hovorí: "...Deň Zeme...vidím Zem...aj zem...aj veľa dobrých ľudí, ktorí na nej a z nej žijú...a tak si spomínam na "Darovanie...zeme", projekt spred rokov (... so zemou pracujem dlhodobo a "Prenášanie...zeme" realizujem cca od 1988 roku..:-). V období výročia rozdelenia Československa som oslovil veľa ľudí z bývalého Československa, aby mi darovali niečo špecifické, pre mnohých dovtedy "celkom obyčajné", vzorky zeme...aby som mohol skúmať pamäť materiálu, pamäť miesta, pamäť ľudí, prostredia a krajiny...so zámerom ich spojiť a vrátiť zem Zemi na inom špecifickom mieste... Projekt Prenášanie zeme - "Darovanie... zeme" som neukončil...zem súvisí s ľuďmi, ich priestorom, myslením, samotnou existenciou..."

 

Procesuálne dielo - inštalácia "Darovanie zeme" je v našej galérii v exteriéri - v dufarte od októbra, 2012. Pôvodne malo rozmer 120x120x12 cm, zem si ho však postupne berie späť... 

 

 

Dátum

22.04.2020


Miesto konania

Galéria umelcov Spiša
Zimná 46, Spišská Nová Ves


Trvanie

22.04.2020 - 30.06.2020Plagát (stiahnuť)


NEWSLETTER
NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

počítadlo.abz.cz